Novinka - nové obchodné zastúpenie pre trenčiansky a žilinský kraj - Ing. Jaroslav Hupka, kontakt: +421 948 174 840

Vetranie počas horúčav. 5 rád ako správne vetrať.

Všetci to poznáme. Neznesiteľné teplo. Prehriaty, vydýchaný vzduch. Vonku 35°C. Vo vnútri, zdá sa, ešte viac. Správnym vetraním však vieme vzduch v interiéri udržiavať ako-tak dýchateľný. Ako dosiahnuť, aby bola v našom príbytku optimálnu teplota, to si povieme v tomto článku. Tu je 5 jednoduchých trikov, ako dosiahnuť čo najnižšiu teplotu v interiéri .

  1. Vetrajte prevažne skoro ráno, keď je ešte chladnejší vzduch, a potom zase večer. Počas dňa môže byť vo vzduchu množstvo prachu a peľov, a to je najmä pre alergikov hotová pohroma. 
  2. Zabudnite na otvorené okná počas celého dňa. Vonku je teplo a my to teplo predsa do vnútra pustiť nechceme. Okná nechávajte počas dňa zatvorené. Ak ste cez deň v práci, tak Vás prekvapí aký príjemný chlad vás bude čakať, keď prídete domov.
  3. Ak sa ale počas dňa nachádzame doma, je nutné vydýchaný vzduch vymeniť za čerstvý. Najefektívnejší spôsob ako čo najrýchlejšie vyvetrať je prievan. Zaistite si dvere, aby nebúchali. Otvorte okná do korán, a takto postačí 5-10 minút. Pozor však na zdravie, chrbát, uši, oči….prievan nám vie narobiť zdravotné problémy. Radšej vetrajte dom po častiach a zdržiavajte sa v miestnosti, kde práve nevetráte.
  4.  Letné noci prinášajú vytúžené ochladenie. Preto neváhajte a otvorte svoje okná aj počas celej noci. Vhodné je zaobstarať si na okná siete proti hmyzu, ktoré určite oceníte.
  5. Aby ste predišli zbytočnému prehrievaniu interiéru, skúste zabrániť slnečným lúčom prenikať dovnútra. Na toto najlepšie poslúžia predokenné žalúzie, ktoré zabraňujú slnku oprieť sa do skla a tým ho prehriať. Ale podobný efekt dosiahnete aj klasickými interiérovými žalúziami. Ak ich nemáte, aj zastretý záves je lepší ako nič. Toto odporúčame urobiť najmä na oknách, ktoré sú orientované na juh, juhozápad.
Komentáre